Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар се пласираше во 1/2-финалната серија по нова победа над МЗТ Скопје
ЖКК Вардар се пласираше во 1/2-финалната серија по нова победа над МЗТ Скопје

ЖКК Вардар се пласираше во 1/2-финалната серија по нова победа над МЗТ Скопје

ЖКК Вардар успеа да дојде до полуфиналето од плеј-оф сегментот. Девојките на Александар Ашаданов  одлично го одиграа и го добоја  вториот дуел  од 1/4-финалната серија.

На втората средба против  МЗТ Скопје,  на вчерашниот  натпреварот  во кој бевме  „гости“ во Кале  го добивме во наша корист со висока разлика. Триумфиравме со  45.поена повеќе, односно со резулта.т 47-92