Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар во недела во деби колото гостува на МЗТ
ЖКК Вардар во недела  во деби колото гостува на МЗТ

ЖКК Вардар во недела во деби колото гостува на МЗТ

Викендов, на 9ти и 10ти октомври започнува првото коло во женската кошаркарска сениорска лига. Црвено-црните дами во првата рудна од оваа сезона 2021/2022 година ќе гостуваат.

Ривалот на ЖКК Вардар  е тимот на МЗТ Скопје од Аеродром оваа средба е закажана за недела (10/10/2021) почетокот е закажан за напладне. На дуелот кој ќе се игра  салата „Независна Македонија“ во Скопје за судии се делегирани: Филиповски К. и Ников И.