Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар гостин на Струга 2009 во првиот дуел од 2.круг
ЖКК Вардар гостин на Струга 2009 во првиот дуел од 2.круг

ЖКК Вардар гостин на Струга 2009 во првиот дуел од 2.круг

Во групата-А каде што се натпреварува тимот на ЖКК Вардар овој викенд се игра 8.коло, односно првиот дуел од вториот круг. Зад нас е првиот круг од 7.коло во кој вардарки имаат скор 6-1 и се на втората позиција на табелата.

Во оваа 8.рунда црвено-црните дами ќе гостуваат кај тимот на ЖКК Струга 2009 во истоимениот град. Вардарки се фаворит против тимот кој во воведната ринда го совладаа во „Кале“ со резултат 77-44. Натпреварот е закажан за задутре, сабота (17/12/2022) во салата “Нико Нестор“ Струга. Овој женски дуел ќе започне во 19.часот и 30.минути.