Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > „Плус десет” за МЗТ против Вардар
„Плус десет” за МЗТ против Вардар

„Плус десет” за МЗТ против Вардар

Вардар вчера одигра пријателски дуел против МЗТ Скопје. Нашиот тим достојно му парираше на фаворизираниот тим од Аеродром и загуби со десет поени разлика (73:63).

На ваквите натпревари, резултатот е во втор план. Целта е играчите да влезат во ритам, да се демонстрира целата тактика која се вежба во подготвителниот период , – напишаа на официјалната страна на КК Вардар.

Вардар следниот пријателски натпревар го игра в сабота од 13:00 часот, против Куманово.