Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ совладан од Работнички
ЖОК Вардар ЕМ совладан од Работнички

ЖОК Вардар ЕМ совладан од Работнички

ЖОК Вардар ЕМ, вчера гостуваше кај тимот на Работнички кој е актуелен првак на Македонија, за оваа средба која се играше во салата „Млади“ во Тетово на официјалната страница на клубот известија:

Во заостанатиот натпревар од четвртото коло во Првата Државна лига нашите ❤ одбојкарки претрпеа пораз од минатогодишните шампионки. Неизвесен беше само вториот сет кој не успеавме да го освоиме,но сепак одигравме солиден натпревар против далеку поискусниот противник
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Работнички Скопје 0:3