Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Младинките на ЖОК Вардар со две победи на стартот

Младинките на ЖОК Вардар со две победи на стартот

311916840_836207954465663_1068073513222008130_n
Викендов младинките на ЖОК Вардар ЕМ одиграа две средби во нивната група. На истите дојдовме до две максимални победи   на првиот турнир во својата конкуренција. Двете победи беа максимални со 2-0. Ова се постигнатите резултати:

ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Волеј стар Шапе 2:0
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Шкендија 2:0