Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > На денешен ден 2019: РК Вардар дојде до 13.титула во Супер лигата
На денешен ден 2019: РК Вардар дојде до 13.титула во Супер лигата

На денешен ден 2019: РК Вардар дојде до 13.титула во Супер лигата

Лани, 2019 година на денешен ден  по победата на домашен терен над Е. Работник,  РК Вардар ја освои 13-тата титула Шампион на Република Македонија. Триумфот дојде со резултат 36-29, по истиот се промовиравме за старо-нови владетели.

По мечот, следуваше свечена церемонија на доделувањето на златните медали на ракометарите. Пехарот го подигна вардаровата икона, капитенот на црвено-црните Стојанче Стоилов. 

we we2 we4 we8 we9 we11