Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најдобрите спин-шутеви во СЕХА-лигата, Дибиров има место во изборот
(ВИДЕО) Најдобрите спин-шутеви во СЕХА-лигата, Дибиров има место во изборот

(ВИДЕО) Најдобрите спин-шутеви во СЕХА-лигата, Дибиров има место во изборот

Подоцна ќе го дознаеме победникот од деветтата сезона во СЕХА-лигата, но затоа медија тимот на ова натпреварување направи избор на најдобрите спин шутеви во историјата на СЕХА-лигата.

Во овој избор се најде и Тимур Дибиров, со погодокот против екипата на Мотор Запорожје, на меч одигран оваа сезона.

Погледнете ги мајсториите на играчите: