Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Кантегрел брани ,,лудо”, Вардар добива супер голман!!
(ВИДЕО) Кантегрел брани ,,лудо”, Вардар добива супер голман!!

(ВИДЕО) Кантегрел брани ,,лудо”, Вардар добива супер голман!!

Европскиот ракометен шампион продолжува да го гради тимот за следната натпреварувачка сезона. Новото засилување за ,,црвено-црните” доаѓа на голманската позиција, а се работи за интернационалец од Франција.

Откако Митревски го одби Вардар и реши кариерата да ја продолжи во Португалија, Вардар најде голман. Се работи за Робин Кантегрел кој има 25 години и сезонава бранеше за екипата на Сесон-Рен. Иако имаше информации по медиумите дека за неговиот потпис, Вардар ќе мора да плати оштета, од тоа нема ништо, па Кантегрел како слободен играч ќе пристигне во Скопје.

Во продолжение запознајте се со новото засилување Кантегрел: