Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познати ривалите на момците и девојките на Вардар за кадетските турнири

Познати ривалите на момците и девојките на Вардар за кадетските турнири

kkkkk

Познати се групите за  ракометните кадетски екипи на Вардар, момците и девојките. Двата тима ќе играат во групите „Г“ победниците од истите ќе обезбедат место на завршниот Ф-4 турнир каде што ќе се добие кадетскиот шампион на Република Македонија. Наскоро повеќе детали за термините и локациите на одигрување на дуелите.

Девојките на Платон и Папуџиева се дел од кадетската женска група-Г, во неа се тимовите на:

-ВАРДАР, Ѓорче Петров, Јехона и Аеродром.

dar_9201_resize2

Момците на Зоран Петковски-Зенга се дел од Групата-Г кај момците,  која изгледа вака:

-ВАРДАР, Ѓорче Петров, МРК Куманово, Бутел Скопје, Голден Арт КЛ7