Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Асистенцијата на Карачиќ до Стоилов е најатрактивната за оваа сезона во ЛШ
(ВИДЕО) Асистенцијата на Карачиќ до Стоилов  е најатрактивната за оваа сезона во ЛШ

(ВИДЕО) Асистенцијата на Карачиќ до Стоилов е најатрактивната за оваа сезона во ЛШ

Луцидната и атрактивна асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов за време на финалето во ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Веспрем е прогласена за најдобра во измината сезона. Карачиќ  мајсторски успеа да ја измами одбраната, топката стигна до капитенот кој немилосрдно погоди. Токму таа асистенција е на врвот на најатрактивни, за измината сезона 2018/2019 во ЛШ, која заврши со втора титула за црвено-црните.

 

Видеото од фантастичната асистенција на Игор Карачиќ до капитенот Столов која беше избрана за најатрактивна, може да ја погледнете ТУКА!