Monday ,20 May 2024
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Видео) Младинците на Вардар поразени од РК Алкалоид
(Видео) Младинците на Вардар поразени од РК Алкалоид

Вчера се одигра првото коло во младинската машка ракометна лига, црвено-црните гостува кај тимот на РК Алкалоид. Домаќинот дојде до победа на оваа средба над кадетскиот тим на РК Вардар 1961 со резултат 36-27.

Дуелот во салата Борис Трајковски започна со по еден  гол на двете страни за почетни 1-1. Домаќинот успеа да се одлепи од минута во минута па точно на средината па првиот дел водеше со 10-6, исто така во втората половина од овој прв период имаа контрола на резултатот. На одмор заминавме со негатива 19:13.  Во вториот дел нашите кадети кои играат во оваа младинска лига се обидоа да се вратат во игра, но не успеаа тие забележаа пораз со резултат  36-27.

-Целиот натпревар од младинската лига може да го погледнете  на следното ВИДЕО!