Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Викендов во “Кале“ на програмата е 6.коло од Јуниор лигата (распоред)
Викендов во “Кале“ на програмата е 6.коло од Јуниор лигата (распоред)

Викендов во “Кале“ на програмата е 6.коло од Јуниор лигата (распоред)

Викнедов повторно на сцена е ракометната Вардар Јуниор лига, на програмата е  шестото коло. Мечевите се играат во СЦ Кале, а според распоредот и двата дена. На распоредот се натпреварите во машка конкуренција во категориите 2002/03, 2004/05 и 2006/07, како и во женска конкуренција во категориите 2004/05 и 2006/07. Најмладите учесници, родени 2008 година и помлади, играат во мешани тимови.

 

* Распоред за 6. коло: saatnica_skopje_2425.02.2018.pdf