Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) АЕК со благодарност до Вардар за топлиот прием и добриот натпревар
(ФОТО) АЕК со благодарност до Вардар за топлиот прием и добриот натпревар

(ФОТО) АЕК со благодарност до Вардар за топлиот прием и добриот натпревар

Изминатиов период, екипата на АЕК од Грција беше на гости во Република Македонија, каде беше дел од струшкиот турнир, кој истиот и го освои. Грчкиот тим претстојот во нашата земја го искористи да одигра и контролен натпревар со Европскиот шампион, тоа е нашиот Вардар, на кој црвено-црните славеа со резултат 31:24.

На својот инстаграм профил, грчкиот клуб му се заблагодари на Вардар за топлиот прием и добриот натпревар.

vardarfans-foto