Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Андреев: Заминувам во Вардар!
Андреев: Заминувам во Вардар!

Андреев: Заминувам во Вардар!

Управата на Вардар полека но сигурно го составува ростерот за идната натпреварувачка сезона. По Дуарте, нов играч на Вардар е Павел Андреев од Русија.  Во разговор за рускиот „Брз Центар“, Андреев потврди дека договорил трансфер во редовите на Вардар.

,,Вистина е дека одам во Вардар. Официјално потврдувам се, договорот со Вардар е веќе потпишан”, изјави Андреев.

- Целата статија можете да ја погледнете ТУКА.