Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам кариерата, е кога ќе видиме!
Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам кариерата, е кога ќе видиме!

Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам кариерата, е кога ќе видиме!

Тимур Дибиров неодамна го продолжи договорот со Вардар и ги прекина сите дилеми и стравувања кај навивачите на ,,црвено – црните” дека летачкото лево крило од Русија ќе си замине од Вардар по доаѓањето во 2013 година во Скопје и во тимот на најтрофејниот.

Дибиров гостуваше во „Жешко столче“ каде одговараше на многу интересни прашања. Меѓу другото рече дека понудата за останување била добра и дека сигурно во Вардар ќе ја завршел ракометната кариера, а кога ќе видиме…

Погледнете го гостувањето на Дибиров во „Жешко столче“  ТУКА.