Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Кил-Вардар со директен пренос на Арена Спорт 2
Кил-Вардар со директен пренос на Арена Спорт 2

Кил-Вардар со директен пренос на Арена Спорт 2

Вечерва со почеток од 20:45 часот, Вардар гостува кај екипата на Кил, на натпревар од 9.коло во Лигата на Шампионите.

Директен пренос од натпреварот ќе можете да проследите на Арена Спорт 2. Вардар има тешка мисија пред себе, да ја прекине серијата од пет последователни порази.