Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Ивано Балиќ го следеше Европскиот шампион
Ивано Балиќ го следеше Европскиот шампион

Ивано Балиќ го следеше Европскиот шампион

Еден од најдобрите ракометари на сите времиња во светот, Ивано Балиќ во саботата беше присутен на натпреварот на Вардар и Нант.

Зашто беше Балиќ во Скопје и во ложата на Вардар засега е непознато. Според некој информации, нема да биде чудно доколку токму Балиќ стане нов спортски директор на РК Вардар.

Покрај Балиќ, во ложата на натпреварот против Нант беше и сопственикот на клубот, Сергеј Самсоненко заедно со тренерот на ЖРК Вардар, Дибирова.