Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Балканот ги избира најдобрите играчи за изминатава сезона
Балканот ги избира најдобрите играчи за изминатава сезона

Балканот ги избира најдобрите играчи за изминатава сезона

Реномираниот ракометен портал “Балкан Хандбал“ и оваа година ја избира најдобрата постава на Балканот. Во широкиот избор на играчи за кои може да се гласа, голем дел има и од нашиот црвено-црн состав.

-Во изборот за најдобро лево крило се двајца наши играчи-Тимур Дибиров и Добривоје Марковиќ, кој го напушта клубот.

За нив може да се гласа ТУКА

-За позицијата најдобар лев бек, ќе се бори нашиот бомбардер Сергеј Горбок.

За Горбок можете да гласате ТУКА

-Игор Карачиќ е единстевниот преставник од Вардар, на својата позиција(среден бек)

За него дајте го својот глас ТУКА

-Во изборот за најдобро десно крило, се најде Матјаж Брумен.

За Брумен гласајте ТУКА

-Најдобар пикер на Балканот. Во изборот се Столе Стоилов и Алем Тоскиќ.

За нашите ракометари можете да гласате ТУКА

И за најдобар голман, тука е нашиот Арпад Штербик, за кој можете својот глас да го дадете ТУКА.