Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Андреа Пенезиќ најдобар играч оваа сезона во ЖРК Вардар!
Андреа Пенезиќ најдобар играч оваа сезона во ЖРК Вардар!

Андреа Пенезиќ најдобар играч оваа сезона во ЖРК Вардар!

Според вашите гласови, убедливо најдобар играч оваа сезона во редовите на Жрк Вардар е хрватската репрезентативка Андреа Пенезиќ.
Несомнено управата на Вардар направи одличен потег со доведувањето на оваа ракометарка во нашите редови. Пенезиќ оваа сезона беше втор најдобар стрелец во Лигата на Шампионикте со над 100 постигнати голови за Вардар.

Резултати од анкетата:
Пенезиќ 202 гласа
Леино 50 гласа
Суслина 45 гласа
Радичевиќ 40 гласа
Лекиќ 33 гласа