Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Милосављев се прости со Вардар и Скопје: Овде сонував со отворени очи, Вардаре ќе те носам во срцето
Милосављев се прости со Вардар и Скопје: Овде сонував со отворени очи, Вардаре ќе те носам во срцето

Милосављев се прости со Вардар и Скопје: Овде сонував со отворени очи, Вардаре ќе те носам во срцето

Голманот кој дојде како анонимец и за балкански услови во Вардар минатата есен имаше филмска сезона зад себе, во деби сезоната во Скопје освои домашна лига и Супер куп, но она поважното стана и Шампион на Европа и најдобар голман. Милосављев го напушта “црвено-црниот” тим, па во една емотивна порака на социјалните мрежи се простува од Вардар, фановите и Скопје.

62180036_365864684285789_8018643279513911296_n