Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Брестовац со 8.вардарци на списокот за Македонската селекција
Брестовац со 8.вардарци на списокот за Македонската селекција

Брестовац со 8.вардарци на списокот за Македонската селекција

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација  Данило Брестовац го објави поширокиот список на 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за Men’s EHF EURO 2022. На списокот има дури осум играчи на РК Вардар 1961, што е и очекувано бидејќи многу репрезентативци оваа лето мина во редовите на црвено-црните.

Поширок список на ракометари 

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 04.11.2020 (среда) против репрезентацијата на Финска.
Вториот натпревар против селекцијата на Швајцарија ќе се одигра во градот Цуг, Швајцарија со почеток во 18:30 часот на ден 07.11.2020 (сабота).