Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 9 и 10.коло! Вардар на втора позиција зад ЖРК Куманово
Преглед 9 и 10.коло! Вардар на втора позиција зад ЖРК Куманово

Преглед 9 и 10.коло! Вардар на втора позиција зад ЖРК Куманово

Изминатиот викенд се одиграа две кола во женската супер ракометна сениорска лига. Вардар беше дел од две дерби средби, во петокот беше поразен кај Металург. Вчера ја пречека екипата на ЖРК Куманово, во меч во кој водевме постојано одигравме одлично и напреварот заврши нерешено. Вака изгледаат двете минати кола кои се зад нас:

9КОЛО!

10КОЛО!

На врвот на табелата сме второпласирани, доколку победевме вчера ќе ја заземевме пол-позицијата. Куманово е лидер, зад нас е тимот на Металург. Четврта е екипата на Чаир кај која гостуваме оваа недела на заостанат дуел. Табелата изгледа вака:

ТАБЕЛА