Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Момците на РК Будимир Вардар “бронзени“ на зимскиот турнир кај генер.2006/07
(Фотогалерија) Момците на РК Будимир Вардар “бронзени“ на зимскиот турнир кај генер.2006/07

(Фотогалерија) Момците на РК Будимир Вардар “бронзени“ на зимскиот турнир кај генер.2006/07

Викендов се одигра на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машкиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година. Третото место и бронзениот медал на турнирот им припадна на РК Будимир Вардар, кои во малото финале ја совладаа екипата на Балтепе со резултат од 7:2. По првото полувреме, Будимир си ја олесни работата околу конечниот победник, кога на пауза имаа водство од 4:0.

b b1 b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 b9 b10 b11 b12 b13 b14 b15 b16 b17 b18