Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Четири дуели за младите машките екипи на РК Вардар, пионерите стартуваат денес
Четири дуели за младите машките екипи на РК Вардар, пионерите стартуваат денес

Четири дуели за младите машките екипи на РК Вардар, пионерите стартуваат денес

Младите машки екипи на РК Вардар ги очекуваат четири натпревари со своите врсници. Тие ќе одигаат три меча како гости и само еден домашен дуел. Екипата на Зоран Петковски-Зенга, пионерите, вечер прва настапува. Момците на Будимир и Станковски, кадетите на Вардар Јуниор играат два гостински дуели. Вака изгледа распоредот и саатниците за мечевите:

Пионери: Бутел-Вардар 21/11/`19 (Кочо Рацин-Скопје) 19-00ч.

Кадети: Балтепе-Вардар Јуниор  24/11/`19 (К. Пејчиновиќ-Тетово) 18:00ч.

Младинци: Вардар-Металург 24/11/`19 (Ј.Сандански-Скопје ) 16:00ч.

Младинци: Е:Фарм Работник- Вардар Јуниор 23/11/`19 (Б.Чурлевски-Битола) 20:00ч.