Wednesday ,04 August 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Пионерките со два дуели викендов, младинките во дербито го пречекуваат Металург
Пионерките со два дуели викендов, младинките во дербито го пречекуваат Металург

Пионерките со два дуели викендов, младинките во дербито го пречекуваат Металург

Женските млади екипи на ракометниот клуб „Вардар“ ги очекуваат три меча во своите конкуренции, сите мечеви ќе ги играме како домаќини. Викендов тимот на Платон и Папуџиева, пионерскиот тим на Вардар ќе одигра два домашни меча во пионерската и кадетската лига. Младинките, поточно првотимките на ЖРК Вардар ќе се сретнат во дербито со Металург, поради фактот што три девојки на црвено-црните се со А-селекцијата овој дуел ќе се игра идната недела.

Пионерки: Вардар-Ѓорче Петров 23/11/2019 (Ј.Сандански) 16-15 часот

Кадетки: Вардар-Илинден 24/11/2019 (Ј.Сандански) 14-00 часот

Младинки: Вардар-Металург 27/11/2019 (Ј.Сандански) саатницата дополнително ќе се одреди