Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Сите вардарци во составот на Македонија за вечерашниот дуел со Шведска
Сите вардарци во составот на Македонија за вечерашниот дуел со Шведска

Сите вардарци во составот на Македонија за вечерашниот дуел со Шведска

Вечерва со почеток од 20:30 часот, Македонија го игра првиот натпревар на СП во Египет. Противник е селекцијата на Шведска.

Селекторот Брестовац одлучи со кои 16 ракометари ќе настапи на премиерниот настап на ова СП. Во составот се најдоа сите четворица вардарци. Се работи за Стоилов, Талески, Димитриоски и Мишевски.

Натпреварот директно ќе биде пренесуван на МТВ-1.