Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Чувара: Реваншот ќе биде тежок натпревар
Чувара: Реваншот ќе биде тежок натпревар

Чувара: Реваншот ќе биде тежок натпревар

Реваншот вечерва во Загреб е закажан за терминот од 20:00 часот.  Летното вардарово засилување,  полско крило, Јан Чувара зборуваше за реванш пресметката во СЕХА регионалната лига. Тој изјави за вечерашниот дуел кој започнува во 20:00 часот:

Имавме време да го анализираме првиот натпревар од Скопје. Знаеме дека во Загреб ќе биде тешко како што беше на домашен паркет. Сигурен сум дека тие ќе се обидат за сменат нешто во својата игра, па ние ќе мораме да ги следиме инструкциите кои ќе ни ги даде тренерот- вели Чувара.