Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Мечот, ППД Загреб-Вардар со пренос на МТВ

Мечот, ППД Загреб-Вардар со пренос на МТВ

Денес, вторник 31.август на програмата е реванш натпреварот од четврт-финалето на СЕХА лигата меѓу ППД Загреб и Вардар. Натпреварот е закажан со почеток   во 20-00 часот во Загреб. Првиот меч заврши со триумф на Вардар, 24-20.

Од денешната средба Македонската радио и телевизија ќе врши директен пренос на МТВ-1 и на спортскиот канал, МТВ-3.