Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Денес на МРТ-3 можете да проследите два натпревари на Вардар
Денес на МРТ-3 можете да проследите два натпревари на Вардар

Денес на МРТ-3 можете да проследите два натпревари на Вардар

Денес на каналот МРТ-3 можете да проследите два натпревари на спортскиот колектив Вардар, се однесува на натпревари од сезоната 2019/2020.

Најпрво со почеток од 16:00 часот, можете да го проследите мечот на ФК Вардар против екипата на Македонија Ѓ.П, дуел кој се одигра на градскиот стадион. Натпреварот заврши во корист на Вардар со резултат 3:1. После овој меч од 17:45 ќе се емитува натпреварот на РК Вардар во СЕХА-лигата, гостувањето кај екипата на Пекинг СУ.