Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Дерби лидерите на „мегдан“, кадетите домаќини на Мулти Есенс
Дерби лидерите на „мегдан“, кадетите домаќини на Мулти Есенс

Дерби лидерите на „мегдан“, кадетите домаќини на Мулти Есенс

Кадетите на РК Вардар 1961 по три кола имаат максимални 9.бода како и тимот на РК Мулти Есенс, токму овие два кадетски колектива ќе се соочат во меѓусебен дуел овој викенд.

Во рамки на 4.коло, кадетите предводени до Зоран Петковски-Зенга ќе бидат домаќини во салата „Круме Кепески“ во Кисела Вода. Натпреварот е закажан за утре, сабота (03/12/2022) со почеток во 16-00 часот.