Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ОДЛИЧНА ВЕСТ!!! Дибиров останува во Вардар до јуни 2023
ОДЛИЧНА ВЕСТ!!!  Дибиров останува во Вардар до јуни 2023

ОДЛИЧНА ВЕСТ!!! Дибиров останува во Вардар до јуни 2023

Тимур Дибиров, клупската икона на Вардар ќе го носи „црвено-црниот“ дрес на Вардар и во следната сезона, најмалку до јуни 2023 година, со можност за продолжување на соработката. Клубот и левото крило на Вардар се договорија за продолжување на соработката со што Русинот ќе ја игра 10-тата сезона во Скопје.
Тој е еден од оние ракометари со најдолг стаж во клубот со кого се поврзуваат и најголемите клупски успеси на Вардар. Миленик на публиката и голем мотиватор на екипата.
.
Можно е да е слика од 3 луѓе и текст