Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дибиров доби признание за „јубилејот“ од 1.000 голови во ЛШ
Дибиров доби признание за „јубилејот“ од 1.000 голови во ЛШ

Дибиров доби признание за „јубилејот“ од 1.000 голови во ЛШ

Играчот на Вардар, Тимур Дибиров, пред почетокот на вчерашниот натпревар доби признание од клубот, за „јубилејот“ од постигнати 1.000 голови во Лигата на Шампионите.

На гостувањето во Пик Сегед, Дибиров ја надмина оваа бројка на погодоци, па клубот му врачи дрес на која стоеше бројката со 1.000 голови. Дибиров заедно со Стоилов се играчите со најдолг стаж во клубот и единствените од моменталниот состав кои имаат две Европски титули со Вардар.

heather brooke sucking dick brazzers anal is a girls best friend