Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) ЕХФ претстави уште една легенда во ЛШ, Дибиров е „иконата“ на Вардар
(ВИДЕО) ЕХФ претстави уште една легенда во ЛШ, Дибиров е „иконата“ на Вардар

(ВИДЕО) ЕХФ претстави уште една легенда во ЛШ, Дибиров е „иконата“ на Вардар

EХФ започна со претставување на легендите кои се дел од Лигата на Шампионите. Еден од нив е и Тимур Дибиров, кој настапува за нашиот Вардар.

Дибиров ја игра својата 17-сета сезона во ЛШ, постигнувајќи 952 голови, додека во црвено-црниот дрес има 580 погодоци како и две Европски круни.

Погледнете во видео записот со Дибиров, на линкот, ТУКА.