Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дибиров се врати во Скопје, набргу се приклучува на тренинзите на Вардар
Дибиров се врати во Скопје, набргу се приклучува на тренинзите на Вардар

Дибиров се врати во Скопје, набргу се приклучува на тренинзите на Вардар

Руското лево крило на Вардар, Тимур Дибиров експресно брзо се врати во Скопје. Вчера неговата репрезентација го одигра последниот натпревар на Светското првенство кое се уште трае во Германија и Данска, на кое неговата репрезентација го освои 13.место.Прва дестинација на Дибиров после завршување на мундијалот беше Македонија, а денешнот ден го искористи да се прошета по Скопје. На својот инстаграм профил ја објави следнава слика.

49854677_362459860974604_3500454810353822372_n1

Сигурно дека ќе има неколку денови одмор за Дибиров и останатите тројца колеги од Руската репрезентација, пред да се приклучат на тренинзите на Вардар. Црвено-црните утре играат контролен меч против екипата на Железничар, а првиот официјален меч во новата година ќе го имаат на 31.јануари кога гостуваат на екипата на Војводина, во рамките на СЕХА-лигата.