Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дибиров најави „крај“ на репрезентативната кариера, во иднина се посветува само на Вардар
Дибиров најави „крај“ на репрезентативната кариера, во иднина се посветува само на Вардар

Дибиров најави „крај“ на репрезентативната кариера, во иднина се посветува само на Вардар

Тимур Дибиров во иднина се посветува само на настапите во Вардар, откако стави крај на репрезентативната кариера. Иако имаше понуди и од други клубови, Дибиров се реши да остане во Вардар, клуб каде најверојатно ќе ја заврши и играчката кариера.

Дибиров важи за најдобар стрелец на црвено-црните и еден од милениците на вардаровите навивачи. Остана верен на Вардар, а клубот го награди со нов договор. Со оглед дека навлегува во својата 37.година, Дибиров се реши да се повлече од репрезентацијата и да им отстапи место на помладите ракометари, сепак и не ја исклучува можноста да врати на повик кога ќе и биде потребна помош на неговата репрезентација.

Дибиров ќе ја одигра и својата осма сезона во Вардар, тука ги направи најголемите успеси, освојувајќи ја на два пати Лигата на Шампионите.