Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ППД Загреб – Вардар, директно на Арена Спорт 4
ППД Загреб – Вардар, директно на Арена Спорт 4

ППД Загреб – Вардар, директно на Арена Спорт 4

Денес на програмата се натпреварите од 10.коло во ракометната Лига на Шампиони. Во последниот натпревар за оваа година во ЛШ, Вардар гостува кај екипата на ППД Загреб.

Натпреварот кој вечерва ќе стартува од 20:45 часот ќе се емитува на Арена Спорт 4.

Вардар е во лоша серија од шест последователни порази, па се надеваме дека вечерва ќе се прекине истата.