Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Директен пренос од натпреварот на РК Вардар и Бутел
Директен пренос од натпреварот на РК Вардар и Бутел

Директен пренос од натпреварот на РК Вардар и Бутел

Во недела, Вардар гостува кај екипата на Бутел, на натпревар од 4.коло во плеј-офот на ракометната супер лига.

Директен пренос од утрешниот натпревар кој ќе се одигра во салата „Антони Димитров“ можете да проследите на МТВ-3 со почеток од 17:00 часот. После три одиграни натпревари, црвено-црните имаат исто толку победи, додека Бутел има скор од две победи и еден пораз.