Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар утре гостува во Битола по 5/5 оваа пролет
ЖРК Вардар утре гостува во Битола по 5/5 оваа пролет

ЖРК Вардар утре гостува во Битола по 5/5 оваа пролет

ЖРК Вардар ја започна сезоната фуриозно, со четири победи (три во лига, една куп) пред нас е 5-тиот предизвик оваа ракометна пролет. Станува збор за гостување во Битола, наш следен противник е тимот на ЖРК Пелистер.

Вардарки влегуваат како фаворитки на утрешниот дуел (недела, 4.април). Истиот е закажан со почеток во 14-00 вп Битола.