Tuesday ,15 October 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар – Кристијанштад, директно на Арена Спорт 2
Вардар – Кристијанштад, директно на Арена Спорт 2

Вардар – Кристијанштад, директно на Арена Спорт 2

Сите кои нема да бидат во можност во живо да го проследат натпреварот од Лигата на Шампионите, против екипите на Вардар и Кристијанштад, ќе можат истиот да го гледаат пред малите екрани, единствено на телевизијата Арена Спорт 2. Оваа програма ќе врши директен пренос од утрешниот меч, кој ќе се одигра во С.Ц. Јане Сандански, со почеток од 17:30 часот.

Со оглед дека нашите телевизии се уште не ги пренесуваат мечевите од Лигата на Шампионите, единствена опција за утрешниот меч е оваа телевизија.