Friday ,19 April 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Дисингер напорно се подготвува за своето деби во дресот на Вардар
(ВИДЕО) Дисингер напорно се подготвува за своето деби во дресот на Вардар

(ВИДЕО) Дисингер напорно се подготвува за своето деби во дресот на Вардар

Германскиот репрезентативец, Кристијан Дисингер напорно се подготвува за новиот предизвик, а тоа е екипата на Вардар, со која ќе се обиде оваа сезона да ја нападне титулата во Лигата на Шампионите. Како што знаеме Дисингер пристигна од Кил, ги помина медицинските предгледи и стави потпис на двегодишен договор со црвено-црните. Тој не отпатува со екипата за Полска, а нема да биде во составот ниту за денешниот дуел против ППД Загреб. Се очекува Дисингер да го има своето деби во дресот на Вардар, на 30-ти октомври кога е закажан следниот дуел на Вардар во СЕХА-лигата, против тимот на Брест Мешков во С.Ц. Јане Сандански.

Дисингер работи максимално во теретаната на С.Ц. Јане Сандански со кондициониот тренер, Марија Лојаница.