Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар ќе се тестира со грчки тим!
Вардар ќе се тестира со грчки тим!

Вардар ќе се тестира со грчки тим!

Управата на РК Вардар договори уште еден тест натпревар за европскиот шампион пред заминувањето за Саудиска Арабија и настапот на ИХФ Супер Глоуб.

„Црвено-црните“ во вторник во Скопје ќе се тестираат со грчкиот тим на АЕК. Овој дуел ќе биде генерална проба пред заминувањето на престижниот турнир.

CHALLENGE CUP / ÇÌÉÔÅËÉÊÏÓ / ÁÅÊ - ÌÁÄÅÉÑÁ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÌÁÑÊÏÓ ×ÏÕÆÏÕÑÇÓ / EUROKINISSI)

Како што е добро познато, Вардар се врати во Скопје од Требиње, каде одигра три натпревари кои секако ги доби и го освои првиот трофеј во новата натпреварувачка сезона.

Дуелот ќе се одигра во СЦ. „Јане Сандански” , а за времето дополнително ќе биде познато.