Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > Uncategorized > Пренос на Телма од дуелот Македонија-Португалија
Пренос на Телма од дуелот Македонија-Португалија

Пренос на Телма од дуелот Македонија-Португалија

Вечерва со почеток во  20:45  часот, репрезентацијата на Македонија до 19 години ќе го одигра мечот 1/8-финалето на Светското првенство против Португалија кое се игра во Скопје.

Во нашата селекција има четири играчи на ракометниот клуб Вардар.  Пошироката јавност мечот на кадетите во СЦ „Борис Трајковски“ ќе може  да го проследи во директен пренос на ТВ Телма. Покрај ова федерацијата повика на масовна поддршка, во нивното соопштение се вели:

„Почитувани спортски пријатели, Ракометната Федерација на Македонија Ве поканува на ден 14.08.2019 со почеток во 20:45 часот во Спортскиот Центар Борис Трајковски да дадеме поддршка на нашите репрезентативци за 1/8 натпревар со репрезентацијата на Португалија. Влезот е слободен, натпреварот со директен пренос ќе биде пренесуван на ТВ Телма.