Monday ,27 May 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден за Скубе и Кисељев
Среќен роденден за Скубе и Кисељев

Среќен роденден за Скубе и Кисељев

Двајца ракометари од Вардар денес ги прославуваат своите родендени. Се работи за новите играчи, Дмитри Кисељев кој денес полни 24 години, како и Стас Скубе кој наполни 29 години. Ова е прва сезона за нив во Вардар, во која им посакуваме многу успеси и трофеи, како и здравје и среќа.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СКУБЕ И КИСЕЉЕВ !!