Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ЕХФ го прогласи Штербик за “играч на месецот“
ЕХФ го прогласи Штербик за  “играч на месецот“

ЕХФ го прогласи Штербик за “играч на месецот“

Во изборот што го организира ЕХФ, чуварот на мрежата на  РК  Вардар, Арпад Штербик е избран за играч на месецот. Тој впиша  голем број на  фантастични во дуелите од машкиот сегмент  во ЛШ. Па  така  сосема заслужено го доби ова признание,  истото поради скратениот распоред во декември овојпат изборот се однесува за ноември и декември.

Изминатиот месец, ноември беше многу тежок месец за нас, дома игравме речиси перфектно. Исто така во Загреб одигравме одлично иако имавме лоша традиција на гостувањата против овој ривал. Ова ми е последна сезона во дресот на Вардар, но јас во секој случај останувам максимално фокусиран, желен да го дадам максимумот на секој натпревар до крајот- вели Штербик.