Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) ЕХФ ги прогласи вардаровите навивачи за најдобри во ЛШ
(ВИДЕО) ЕХФ ги прогласи вардаровите навивачи за најдобри во ЛШ

(ВИДЕО) ЕХФ ги прогласи вардаровите навивачи за најдобри во ЛШ

Вардар секогаш имал поддршка од своите најверни навивачи. На официјалната страна ЕХФ ги смести токму навивачите на Вардар како најдобри во Лигата на Шампионите.

Фановите на Вардар се едни од најгласните во Европа, создаваат пеколна атмосфера за противникот на кој секогаш му е тешко да победи во Јане Сандански.

Видеото погледнете го на линкот, ТУКА.