Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Клучниот дуел на кадетките со РК Шампион закажан за недела
Клучниот дуел на кадетките со РК Шампион закажан за недела

Клучниот дуел на кадетките со РК Шампион закажан за недела

Кадетките на ЖРК Вардар по 4.кола имаат исто толку победи, главниот ривал за првата позиција со кого го делиме врвот по овие рунди ни е следен противник. Девојките на Анжела Платон и Марија Папуџиева играат во 5.коло против екипата на РК Шампион.

Натпреварот од Групата-А во кадетската лига е закажан за задутре, недела (19.декември), истиот ќе се игра во салата Автокоманда со почеток во 19-00 часот.