Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Вардар 1961 – РК Бутел
(СТРИМ) РК Вардар 1961 – РК Бутел

(СТРИМ) РК Вардар 1961 – РК Бутел

Ракометарите на PK Вардар 1961, денес ќе го одиграат последниот натпревар за годинава. Во рамките на 16.коло на домашен терен ја пречекуваме екипата на PK Бутел, која е третопласирана на табелата со скор од 11 победи и 4 порази.

Натпреварот во С.Ц.Јане Сандански ќе го судат Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола, додека делегат ќе биде Игор Огненов од Битола.

Стрим од натпреварот кој започнува во 17:00 часот ќе можете да погледнете на линкот, ТУКА.