Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Нови дуели за кадетите и пионерите на РК Вардар во лигите
Нови дуели за кадетите и пионерите на РК Вардар во лигите

Нови дуели за кадетите и пионерите на РК Вардар во лигите

Изминатиот викенд беше одличен за пионерите и кадетите на РК Вардар 1961, двата тима успеаа да дојдат до победи во лигашките средби. Нив ги очекуваат нови предизвици, момците на Манасков Пепи се домаќини во „Јане Сандански“, а пак избраниците на Зоран Петковски-Зенга, пионерите ќе гостуваат  во 5.коло во салата Автокоманда. Ова се ривалите и термините за средбите:

ПИОНЕРИ: Металург- ВАРДАР, понеделник 19:30ч.

КАДЕТИ: ВАРДАР-Македонија ЃП, сабота 11:00ч.