Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Лазаров го скрати списокот, пет вардарови ракометари во конкуренција за ЕП
Лазаров го скрати списокот, пет вардарови  ракометари во конкуренција за ЕП

Лазаров го скрати списокот, пет вардарови ракометари во конкуренција за ЕП

Денес, капитенотг и селекторот на машката сениорска репрезентација, Кире Лазаров, го скрати списокот од 35 на 24 ракометари од кои ќе се бидат конкуренти за заминување  на Европското првенство. Подготовките за настап на континенталниот собир, селекцијата на  Македонија ги  започнуваат во среда ( 22 декември) во Скопје.

 На списокот од 24 имиња има место за пет играчи на РК Вардар: Мишевски, Стоилов, Томовски, Георгиевски и Талески.

 

Македонија ќе игра на ЕП во групата А во Дебрецен, заедно со селекциите на Словенија, Данска и Црна Гора.

fhfhfhfhf